• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

PALAOĞLU DOĞAL YAYLA BALI KUŞBURNU REÇELİ DUT PEKMEZİ
Ağzınızdan güzel söz ve sofranızdan ise Palaoğlu Doğal yayla balımız eksik olmasın.
DURANOĞULLARI
Her zaman en uygun fiyat ve en kaliteli ürün politikasıyla DURANOĞULLARI LTD ŞTİ hizmetinizde.
Yonetici Girisi

Gümüşhane Gezi Rehberi

GOOGLE YENİKÖY/ULUKALE
      
Hava Durumu
Site Haritası
Takvim

Hakan ALBAYRAK

 Fadlallah'ın Ölümü ve Siyasi VasiyetiFadlallah'ın Ölümü ve Siyasi Vasiyeti

   Seyyid Hüseyin Fadlallah, önde gelen bir Şii âlim olarak Sünnilerle birliği savunuyor ve Türkiye'nin Ortadoğu'da oynamaya başladığı müsbet rolü selamlıyordu.

   Ben de Fadlallah'ı selamlıyordum.

   Bir yazımda kendisine iltifat etmiştim de, bir kardeşim "Elbette iltifat edersin, sen de onun gibi Şii'sin" diye mesaj göndermişti.

   Şii değilim; ama olsaydım herhalde Fadlallah gibi bir Şii olurdum.

   Müslümanlar arasındaki fitneyi besleyen Şiilerle aynı yerde durmazdım.

   Müslümanlar arasındaki fitneyi besleyen Sünnilerle aynı yerde durmadığım gibi.

*** Irak'ta "mezhepler savaşı"nın tavan yaptığı günlerde şöyle bir çağrıda bulunmuştu Fadlallah: "Şii ve Sünni otoritelerden sorumluluğu üstlenmelerini ve vahşi katliamların yaşanmasına izin vermemelerini istiyoruz.

   Çünkü durumun böyle sürmesinde Şiilerin veya Sünnilerin değil, işgalin çıkarı var. Tüm Iraklıları sözlü tepkilerle yetinmemeye ve bu eylemleri yapanların kimliklerini, geçmişlerini, Mossad ve Amerikan istihbaratıyla ilişkilerini araştırmaya davet ediyoruz.

   Tüm Müslümanların birbirlerini sayması, mezhepsel ve kültürel sorunlarını ortak paydalar üzerinde yoğunlaşan nesnel diyalogla çözmesi,

   Şii'nin kanının Sünni'ye ve Sünni'nin kanının Şii'ye haram olduğunu idrak etmesi için sesimizi yükseltiyoruz..."

   Elhak, Müslümanların vahdeti için sesini yükseltti Fadlallah. Şahidiz, Yâ Rab!

   *** Sadece Şia değil bütün Ümmet-i Muhammed çok kıymetli bir âlimini kaybetti. Allah'ın rahmeti üzerine olsun.

FADLULLAH'IN SİYASİ VASİYETİ Geçen Pazar günü vefat eden Ayetullah Muhammed Hüseyin Fadlallah'ın 3 Temmuz Cumartesi günü Bahreyn gazetesi Vasat'ta yayımlanan "Ümmet Tehlike Altında" başlıklı son yazısı, ömrü boyunca verdiği mücadelelerin bir hülasası gibi.

      Kudüs davası, ümmet şuuru, Lübnan'ın selameti...

       Bu konulardaki sorunlara dikkat çekmiş ve bazı uyarılarda, telkinlerde, tavsiyelerde bulunmuş üstad.

      Bir siyasi vasiyet yazmış adeta.

    Hiçbir şey çıkarmadan ve eklemeden olduğu gibi dikkatinize sunuyorum:

   "Filistin'in başkenti Kudüs, düşmanın Yahudileştirme operasyonunun en belirgin hedefi. Kudüs'te Filistinlilerin emlaklarından geriye kalanlara el konulması, Filistinlilerin kentin göbeğinden çıkarılması ve Batı Şeria, Gazze veya işgal altındaki Filistin topraklarından uzaklaştırılması amaçlanıyor. Tüm bunlar, Batı Şeria'nın kuzeyiyle güneyi arasındaki coğrafi bağlantının kaldırılmasına yol açacak şekilde 50 bin yerleşim inşasıyla yapılıyor. Bu arada ABD düşman İsrail'e saldırılarında ve tehditlerinde koruma temin etmeyi sürdürüyor; Avrupa ve diğer ülkelerin politikaları, hâlâ boyun eğdikleri tarihsel düğümün etkisiyle bu düşmana yönelik Amerikan politikalarıyla örtüşüyor; Arap dünyasıysa yaşananlar karşısında işbirliği yapmakla sessiz kalmak arasında bir noktada duruyor.

   Onlarca yeni uydu kanalı da dahil Arap ve İslam medyasındaki birçok çevrenin mezhep savaşına girmesi üzücü. Bu mezhep savaşı düşmanın çıkarına hizmet edecek, her şeyi yakacak ve nihayetinde düşmanlarının lehine, Araplarla Müslümanların aleyhine olacak fitneyi tesis edecek. Arap ve İslam gerçeğini hedef alan şeytani ve terörist faaliyetlerin yanı sıra güvenlik ihlallerine de girişen düşman, Sünni-Şii ve hatta Müslüman-Hıristiyan ayrımı yapmıyor. Bütün ümmeti tehdit eden büyük bir Siyonist tehlike hissediyoruz. Bazı Arap hükümetleri, Siyonistlere kendi ülkelerine giriş imkânı sağlıyor. Ayrıca Batılı medya organları bazı Arap ülkelerinin, İran'a yönelik muhtemel saldırısında hava sahalarını açacakları yönünde ilkesel anlaşmalardan bahsediyor. Bu arada Türkiye hava sahasını Siyonist askeri uçaklarını kapattığını açıklıyor.

    Herkesi sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. Öncelikle, Kudüs'te yaşananlar konusunda sorumluluk üstlenilmeli. Yüksek dini merciler, özellikle de Sünni ve Şii merciler, Kudüs'ün önümüzdeki günlerdeki medyada ve siyasi hareketlenmelerde öne çıkarılması için somut girişimlerde bulunmalı ve bitirici adımlar atmalı. İkincisi, bazı medya organları kanalıyla oynanan mezhepçi fitne oyununa girmek kesin bir dille yasaklanmalı, haram kılınmalı. Üçüncüsü, Arap ve Müslüman halkları, düşmanın saldırgan hareketlerine hiçbir alan açmamaları ve düşmanla doğallaşma haliyle mücadeleyi sürdürmeleri için hızlı ve üzerinde iyi çalışılmış somut adımlarla Arap ve İslam ülkelerine baskı yapmaya çağırıyoruz. Dördüncüsü, Filistin içindeki veya dışındaki Filistinliler üzerindeki baskıların artırılmasına karşı çıkılması gerekiyor. Bu vesileyle Lübnan yönetimine, ülkedeki Filistinlilerin sivil haklarını korumaya alınması meselesine hız vermesi çağrısı yapıyoruz.

   Son olarak, Siyonist güvenlik ihlalleri sebebiyle Lübnan'da yakın bir tehlike hissediyoruz. Bu durum, uşakların ve casusların ülkenin güvenliğinin, selametinin ve egemenliğinin tehdit edilmesine zemin hazırlaması arka planında, Lübnan'a karşı büyük bir saldırının yolunu hazırlayabilir. Ülkeyi uşaklardan temizlemek ve onlara en ağır cezalar vermek için siyaset, medya ve güvenlik planları yapılmalı." (Kaynak: Radikal) ***

Merhum Fadlallah hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler www.velfecr.com'a bakabilirler.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret239897
HABER

KABİR ZİYARETİ

Yasi-i Şerif
AYYILDIZLI BAYRAĞIMIZ

Telefon Rehberi

 

saat
GOOGLE ARA
Google
İLLER ARASI MESAFE

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.
SİTEYE DESTEK