• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

PALAOĞLU DOĞAL YAYLA BALI KUŞBURNU REÇELİ DUT PEKMEZİ
Ağzınızdan güzel söz ve sofranızdan ise Palaoğlu Doğal yayla balımız eksik olmasın.
DURANOĞULLARI
Her zaman en uygun fiyat ve en kaliteli ürün politikasıyla DURANOĞULLARI LTD ŞTİ hizmetinizde.
Yonetici Girisi

Gümüşhane Gezi Rehberi

GOOGLE YENİKÖY/ULUKALE
      
Hava Durumu
Site Haritası
Takvim

Fikriye AY vefat etti.

10/04/2021

Metin AY`ın eşi Fikriye ablamız uzun süredir mücadele ettiği hastalığa bağlı olarak tedavi gördüğü Gümüşhane Devlet Hastanesinde dün gece hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Metin AY`ın eşi Fikriye ablamız uzun süredir mücadele ettiği hastalığa bağlı olarak tedavi gördüğü Gümüşhane Devlet Hastanesinde dün gece hakkın rahmetine kavuşmuştur.
 Cenazesi bugün saat 14:00 te Kemaliye camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Emirler mezarlığında defnedilecek Merhumeye Yüce Allahtan rahmet diliyor vefakar sevgili eşi Metin abimize başsağlığı diliyoruz

İsmail Hayal abimizin dilinden dökülenlerin bir şahidi olarak Allah ecrini versin diyorum Metin abi 

Çok değerli ağabeyimiz Metin Ay ın değerli eşleri vefat etmiştir. Mekanı Cennet olsun inşallah. 
"Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil"
B.S.N.
VEFA BU DEMEK
O kadar kadına şiddet, taciz ve cinayet haberleri ile sarsılarak güne başlıyoruz ki artık havsalamíz kaldırmıyor inanın. Halbuki kadın yüce ilahi kitabımızda bize emanet verilen en değerli varlık, dünyaya geliş vesilemiz, hele ana ise Cennet'e giriş biletimiz, hakkını ne yapsak asla õdeyemeyeceğimiz bir melek. 
Ve İslâm kadını ve anneyi öyle bir yere koymuş ki şüphesiz ayaklarının altına koymuş Cennet'i. Bu ne demek anneyi razı etmeyen, gönlünü almayan asla Cennet kapısını aralayamaz. 
Tanıdığım ve duyduğum andan itibaren çok yazmak istediğim bir vefa hikayesini kaleme almak bugün nasip oldu. 
Bu vefa hikayesinin baş kahramanı yılların futbolcusu, Gümüşhane'nin bir zamanlar bıçkın delikanlısı olan Yeniköylü Metin Ay. 
Bugün evliliklerin adeta saman alevi gibi yanıp söndüğü bir dönemde tabiri caizse "Facebook'ta evlenip Instagram'da boşananların" ayyuka çıktığı bu ahir zamanda böylesi göz yaşartan hikâyeleri de okumanızı öneriyorum. 
Metin Ay ağabeyimiz. Güzeller güzeli yengemizi tam dile kolay 27 senedir yatakta bir bebeğe bakar gibi baktı. Kimseye muhtaç etmedi. Kimsenin yardımını da kabul etmedi. Asla Gümüşhane deyimiyle 'acızlanmadı', öf bile demedi, sabretti ve nihayetinde sabrının karşılığını da aldı.  
Eyüp (AS) sabrı ile eşini, hayat yoldaşını elleriyle yedirdi, suyunu içirdi, yıkadı, saçını taradı, ilacını verdi, yaralarına merhem oldu adeta. 
Yaklaşık üç yıldır benzer bir durumda kendime baktığımda bu işin ne kadar zor, ne kadar sabır gerektiren bir insani ve ahlaki bir hareket olduğunu yeni yeni anlayabiliyorum. 
Bu halde Gümüşhane'de eşine, engelli yavrusuna, kardeşine bakanlar eminim bu yazıyı gözyaşları içinde okuyacaklardır. 
Sen ne güzel bir insansın Metin Abim. O kocaman yüreğinle 27 yıl neler yaşadın. Cenneti kazanmanın ne kadar zor aslında bir o kadar ne de kolay olduğunu bizlere gösterdin. 
Yengem senden ebeden razı idi. Son paylaştığın fotoğraf karesinde onca derdine rağmen gözlerinin içindeki o mutlu tarafı gördüm ben. 
Ve yengem o fotoğrafta lisan-ı hal ile;
"Çok teşekkür ediyorum canım, Allah senden razı olsun, elimi asla bir an da olsa bırakmadın, beni bakımevine terk etmedin" diye söylüyordu sanki. 
2021 yılı ramazan ayına girmeden iki gün öncesi senin ve yengemin imtihanı son buldu. Yengemiz mutlu ve huzurlu olarak, senden memnun olarak ruhunu teslim etti bugün. 
Ve sen eşine görevini üstün bir şekilde yerine getirerek eften ve püften sebeplerle boşanan, ilk hastalığında terk eden, isyan eden, korkan, kaçan biz insanlara unutulmaz bir vefa dersi verdin. 
Bugün gitgide kaybettiğimiz değerlerimizin ne kadar önemli olduğunu hatırlattın. Ve bu vefa örneğinin bugün Gümüşhane'de tüm öğrencilerimize çok güzel bir değerler eğitimi olarak anlatılması gerektiğine inanıyorum. 
Yengemize Rabbim Cennetinde yer versin inşallah. Bize unuttuğumuz bu güzel hasletleri yaşattığın için de sana ayrıca teşekkür ediyorum güzel abim. 
Çok iyi bir futbolcu, ekmeğini helalinden kazanan bir baba ve en önemlisi mükemmel vefalı bir eş olduğunu bizlere gösterdin. Rabbim senden razı olsun. Başın sağolsun.
404 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret177000
HABER

KABİR ZİYARETİ

Yasi-i Şerif
AYYILDIZLI BAYRAĞIMIZ

Telefon Rehberi

 

saat
GOOGLE ARA
Google
İLLER ARASI MESAFE

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.
SİTEYE DESTEK